Bacak estetiği silikon

BACAK ESTETİĞİNDE SİLİKON PROTEZ

Bacak estetiği silikon uygulamalarında kullanılan silikonlar bacağı şekillendirme amacıyla üretilmiş olan  medikal bacak silikonlarıdır. Slikon protezler yapısal olarak baldır zayıflığı yanısıra, çocuk felci sekeli, doğumsal kas gelişme bozukluğu, travma sonrası incelmeler bacak eğriliği düzeltmelerinde yararlı olur. Protezler endoskop yardımıyla hissedilmeyen bir derinliğe, hemen baldır kası arasına yerleştirilir. İşlemden sonra yaklaşık 12 saat kadar yürümeye izin verilmez. 3-4 cm lik bir çevre artışı sağlar. Boyutta nihai sonuç için 3 ay gibi bir süre geçmesi gerekiyor. Bacak protezlerinin yerleştirilmesinden sonra nihai şekli alması için bu süre gereklidir.

SİLİKON İMPLANT ÇEŞİTLERİ

Bacak silikonlarının temel olarak iki tipi var.  Montellano adı verilen asimetrik tip ve Glicenstein adı verilen simetrik tip. Tipler arası seçim amaca göre değişir. Parantez bacak düzeltme, bacak kalınlaştırma, bacak üst bölümü kalınlaştırma ya da bacak orta bölümü kalınlaştırma gibi farklı amaçlar vardır.

Bacak silikonları medikal olup oldukça güvenilirdir.Doğru teknikle bacak fonksiyonlarına herhangi bir zarar oluşturmaz. Hastanın ihtiyacına göre bazen birden fazla ve farklı biçimde kullanılabilir. Uygulama yöntemi amaca göre değişiklik gösterir. Kalınlaştırma, parantezlik düzeltme ya da şekillendirme de yaklaşımlar farklıdır. Silikon seçiminde silikonun uzunluğu, eni ve yüksekliği göz önünde tutulur. Kişiye özel silikon yapımı da mümkün olsa da  bu henüz oturmuş bir konu değildir. Silikonlar genellikle iç bacak ya da arka bacağa konsada vücut geliştiriciler için bacak dışına da konması mümkündür.

Dizden baldırın en kalın yeri arası mesafe ile dizden baldırın bittiği yer arası mesafe altın orana uygun olmalı. Yani 1.618…

Bacak silikon tipleri

Bacak silikonunun farklı tipleri vardır, ihtiyaca göre uygun olan seçilir.

Silikonla calf kalınlaştırma

Silikonla baldır kasları kalınlaştırılıp, şekil verilebilir.

 

http://bacakestetigi.net