Botoks Mimik Tasarımı

Botoks mimik tasarımı

botoksMimik kaslarına bağlı yüz kırışıklıklarında botoks en hızlı çözümdür. Ancak belirli bir şablona göre uygulanan botoks birbirine benzeyen yüzler yaratır. Kişinin özgünlüğü kaybolur.

Şablon botoks yerine mimik tasarımı daha doğru ve kişiye özel sonuçlar verir.

Yanlış mimik kullanımı hızlı ve kötü yaşlanmaya neden oluyor. Mimik kasları kayalara vuran dalgalar gibi, deriyi aşındırır ve yıpratırlar. Özellikle kaş arasında ya da ağız köşelerinde olanlar sürekli sert, kızgın ya da hüzünlü anlamlar vererek aslında sosyal iletişime de zarar verir. İfadenin gücü olan mimikler, yanlış duygusal mesajlar verirse iletişim bozulur.
Bazen mimik kaslar o denli gelişirler ki, kabarıklık yaratarak yüz coğrafyasına zarar verirler. Özellikle bu grup için bir başka deyişle hiperaktif kasları olan kişiler için, botoks ile mimik tasarımı yapmak mümkün. Üstelik kişiyi ifadesiz, daha kestirme bir tanımlama ile poker yüzlü yapmadan…

Doğru mimikler yüze anlam verir. Onlar kelimelerin gücüdür ve ifadelerimize ayrı bir derinlik getirir. Hatta kelimelere başvurmadan, sessiz konuşma ya da iletişim için iyi birer araçtırlar. basamaklarında beynin eski yapılarına aittirler Bu nedenle mimik iletişim, sözlü iletişimden önce gelir.

Mimik tasarımının temelinde kişinin yüzünü, mimik kaslarının yerini ve gücünü bilme yanında kişinin yapısını ve tarzını da bilmek gerekiyor. Meslek gruplarına, cinsiyete ya da kişinin mimik kası dağılımına göre farklı tasarımlar yapmak mümkün. Özellikle aktörler, aktiristler, tiyatro oyuncuları, ekran yüzleri, rekabete dayalı iş sektörlerinde mimik tasarımı kariyer estetiği olarak ayrı bir önem kazanıyor.

Mimik tasarımı içinde bebek botoksu ya da boyun ve dekolteden başlayıp bütün yüzü içine alacak şekilde harmonik botoks gibi uygulamalar da yer alıyor.

Botoksla ilgili bilinen yedi önyargı

Son zamanlarda botoksla ilgili bazı bilgilerin şehir efsanesi gibi yayıldığı görülmektedir. Bunlar önyargıya neden olacak türde olup her yıl dünyada milyonlarca kişinin uygulattığı, doğru yapılırsa çok yararları olan işlemden bazı hastaların kaçınmasına neden olmaktadır.

1. (Yanlış) Botoks bir yılan zehiridir. 
(Doğru) Bir bakterinin ürettiği toksindir. Uygun dozda alınmazsa su bile zehir etkisi yapar.

2. (Yanlış) Botoks beyne gidip, zarar verir.
(Doğru) Bedene verilen her ilaç gibi botoksta yapılan yerden uzak bölgelerde bulunabiliyor.

3. (Yanlış) Botoksla hep aynı yüz ifadesi oluşur.
(Doğru)
Kişiye,cinsiyete,meslek grubuna,mimik kasların durumuna göre botoks yapılırsa tek tip yüz ifadesi oluşmaz.

4. (Yanlış) Botokslu olduğunuz hemen belli olur. 
(Doğru) Modern botoks uygulamalarında kasın deriye giden liflerinde sadece gevşeme sağlanırsa dinlenmiş ifadesi verir.

5. (Yanlış) Botoks yapıldıktan sonra bazı bölgelerde kırışıklık artar.
(Doğru) Hiperkinetik kişilere doğru yapılırsa bu durum olmaz. Hipotonik kişilere yanlış yapılırsa olur.

6. (Yanlış) Botoksa ileri yaşta başlanmalı.
(Doğru) İleri yaşta botoksun yeri çok sınırlıdır. Hiperkinetik grupta ergenlikten sonra her yaşta yapılabilir. Asıl en iyi etkisini orta yaş grubunda gösterir.

7. (Yanlış) Botoks dudağa yapılmaz.
(Doğru) Dudak en titiz yapılması gerekli yerlerden birisidir. Çok düşük dozda ve çok yüzeysel yapılabilir.

 

Botoks depresyona iyi geliyor…

Almanya’da yapılan bilimsel çalışmada kronik ve tedaviye dirençli depresyon hastalarında yüze yapılan botoks enjeksiyonları sonrası depresyon semptomları yarı yarıya azalmış. Bu bilimsel çalışma daha sonra takip eden iki çalışma ile de doğrulanmış.

botoks-depresyon

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.