Endoskopik Orta Yüz Germe

Endoskopik Orta Yüz Germe

endoskopik orta yüz germe

Endoskopik orta yüz germe, özellikle orta yaşlarda başlayan orta yüz ve yanak düşüklüğünü yukarı kaldırmak için oldukça ideal bir yöntem. Orta yüz düşmesi yüze yorgun ve mutsuz bir hava verirken ağız çevresi çizgileri derinleşir, yüz ovali bozulur ve göz altı boşalır.
Orta yüz düşmeleri yüzde ki yaşlanma bulgularının ilk görüldüğü yer arasındadır.

Endoskopik  orta yüz germe ile üç boyutlu ve dinamik orta yüz germe elde edilir. Elde edilen sonuç mutsuz ve yorgun ifadenin yerine enerjik ve mutlu bir görüntüdür. Mutsuz ağız köşeleri yukarı kalkar, burun kenarı çizgiler azalır, yanak bölgesi daha yekpare bir görüntü verirken ,düşmüş yanak eski yerine iade edilir.

Bu tür işlemler özellikle orta yaş civarında yorgun ve mutsuz ifadesi olan henüz tam sarkma oluşmamış kişilerde anlam cerrahisi gibi de düşünülebilir. Bu sırada elmacık kemiği protezi konabilir ve göz altı torbaları giderilebilir.

İşlem  kapalı olduğundan, 3 mm lik teleskoplarla, video kamera ile ekrana yansıtılan görüntülere bakarak yapılır.

 Deri sarkmasının olduğu daha ileri yaşlarda da  endoskopik orta yüz germe kullanılabilir. Tüm yüz gençleştirmelerinde
orta yüz yüz   genellikle ihmal edilen bir bölge. Özellikle endoskopik estetik cerrahi gelişmeden önce yapılan yüz ve boyun germeler orta yüzü yeterince  etkilemediği için yüz uyumu eksik kalmaktaydı. Günümüzde endoskopik orta yüz germe, yüz ve boyun germenin bir parçasıdır.

İleri tekniklerin uygulandığı bu yöntem basit bir yüz askısı ile karıştırılmamalıdır. Sonuç ve etki süresi açısından çok daha üst düzey bir tekniktir.

Minimal invaziv estetik cerrahi  olarak  da adlandırılan bu işlemin pek çok artıları vardır. Yüzde doğal ve üç boyutlu bir gençleşme sağlarken, yüzün görünen ve açık yerlerinde herhangi bir iz kalmaz.
Ancak işlem bu sistem açısından donanımlı yerlerde yapılabilir. Yüz asmaya gore daha pahalı bir yöntemdir.

Haber Videosu İçin Tıklayınız

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.