Kas fasyası altı meme silikon

Kas fasyası altı meme silikon

 

meme

 

Screen Shot 2014-11-16 at 17.13.23

Doğum sonrası meme üstünün boşalmasına bağlı olan meme sarkmalarının bir bölümünün kolay bir çözümü var. Kas fasyası altı tekniği olarak bilinen yeni bir meme büyütme, şekillendirme ve dikleştirme yöntemi bu tür sorunlarda kullanılabiliyor. Bu yöntemde normalde her kasın üzerinde bulunan ve fasya olarak adlandırılan zar ya da kılıf altında bir cep oluşturulur. Oluşturulan cebe silikon protez yerleştirilir. Diğer iki yöntemde ise göğüs kası altında ya da doğrudan meme altında hazırlanan cebe protez konulur.

Bu yöntemde kasa herhangi bir hasar verilmediği için özellikle sporcular için en iyi yöntem olarak görülüyor. Ayrıca doğrudan meme dokusu ile bir temasta yoktur. Silikon üzerinde yer alan fasya silikonun belli olmasını engeller. Kas fasyası altı tekniğinde iyileşme daha hızlı ve ağrı minimal.

Kas altı tekniklerde görülebilen kasın hareketine bağlı protezin kayma riski bu yöntemde bulunmuyor. Doğum sonrası hafif-orta sarkmalarda meme dikleştirici protezle birlikte memeyi dikleştirme ve yukarı kaldırma şansı da veriyor.

Özellikle birinci ve bazen ikinci derece sarkmalarda özellikle doku da erime varsa tercih edilecek bir yöntem.
Yeni kuşak çift jelli implantlar aşağı bakan meme başlarını yukarı kaldırma da daha önemli avantajlara sahip. Bu yeni kuşak silikonların kas fasyası altına yerleştirilmesi ile meme üzerinde görünen bir iz bırakmadan dikleştirme mümkün. Jeller hafızalı olduğu için protez formunu korurken herhangi bir şekilde yırtılma durumunda da etrafa dağılmıyor.

Özellikle hızla işe dönmek isteyenler içinde bu yöntem ideal. Üstelik uzun yıllar sonra görülebilecek meme de form kaybı bu yöntem de daha az.
Kas fasyası altı meme protezi meme altı, koltuk altı ya da meme başından yerleştirilebiliyor.

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.