Kök Hücreyle Meme Büyütme

Kök hücreyle meme büyütme

meme-buyutme-kok-hucre

Kök hücre ile meme büyütme Dünya’da giderek daha çok konuşulan bir yöntem haline geldi.  Bu konuda ki bilimsel çalışmalar  gösteriyor ki yöntem güvenilir ve bazı durumlarda silikondan daha iyi bir alternatif olabilir.

Kök hücre ile iki bedene kadar meme büyütme mümkün. Ancak bu işlem için yeterli yağ rezervi gerekli. Özellikle bel, bacak ve karın bölgesinde yağ fazlalığı olan kişiler için kök hücre ile meme büyütme ideal bir yöntem. Yöntemin bazı çeşitleri var. Kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonunda bir seansta kalıcı sonuç elde etmek mümkün.  Kök hücre eklenmeden  sadece yağ hücresinden hazırlanan  hücre kokteyli  ile yapılan meme büyütme işleminde tutma yüzdesi oldukça düşük. Ek  seanslar  gerekli. Ancak daha ekonomik bir yöntem.

Kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu yönteminde her bir memeye 300-500 cc hücre verilerek işlem yapılır. Yara izi bırakmaması ve dikiş olmaması gibi avantajları vardır. Sonuç olarak doğal ve yumuşak meme elde edilir. Hücrelerin kişiye bir zararı olmadığı bilimsel olarak kabul edilmiştir. Meme büyütmede bazen silikonla birlikte kök hücre kullanımı da mümkündür. Kişinin yağ rezervi az ise bu yönteme başvurulabilir. Meme kanseri sonrası bir memesini kaybetmiş kişilerde de doku kalitesi izin verirse aynı işlem uygulanabilir.

Kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu ile  başka önemli bir sorun çözülebilir. Diriliğini kaybetmiş meme özellikle doğum sonrası ya da kilo kayıplarında  sık görülen bir sorun. Diriliğini kaybetmiş meme yalancı olarak sarkık ta görülür. Bu tür memelerde kayıp hacmin eklenmesi  memeye daha diri ve daha kalkık bir görüntü verir. Bu tür memelerde dikleştirme operasyonu genellikle yanlış bir seçim olur.   Memeyi küçültürken  bazı kalıcı izler bırakılması anlamına gelir. Yalancı meme sarkmalarında teşhis bu nedenle  çok önemlidir.  Meme başı ile meme altı kıvrımı arasında ki ilişki bir memenin sarkık olup olmadığını gösterir.
Sonuç olarak kök hücre ile meme büyütme uygun kişilerde bedeni de şekillendirdiği için iyi bir seçenek olarak kabul edilmektedir.

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.