Selülit Tedavisinde SVF kök hücre ile mezoterapi

Selülit Tedavisinde SVF kök hücre ile mezoterapi

Tedavi öncesi öncelikle selülitin tipini belirlemek gerekli. Doğum sonrası ve özellikle otuzlu yaşlardan sonra görülmeye başlayan selülitli görüntünün asıl nedeni bağ dokusu gevşekliğidir. Elle çekme ile görüntü düzeliyor ise yalancı selülitiniz var demektir. Bu sorunun tedavisinde sadece yağ dokusu hedef alınırsa sonuç eskisinden daha kötü olacaktır. En üst deri tabakasından başlayarak kaslara kadar yapılacak işlemler ile yalancı selülit düzelir. Bir başka deyişle yalancı selülit tedavisi holistik ( bütüncül ) yaklaşım gerektirir.

Selülitte mikrodolaşım bozukluğunu düzeltmeden başarı elde edilmez. Özellikle SVF kök hücre ile uygulanan mezoterapi onarıcı etkisi ile oldukça etkilidir. Hasar verici her türlü işlemden kaçınmak gerekir.SVF kök hücre  ile  mezoterapide ile ilk seansta bile belirgin başarı sağlanır.Hastanın yağından elde edilip ayrıştırılan hücreler enjektör ile selülitli bölgelere uygulanır.

Spiral bacak germe gibi lifting işlemleri, subsizyon gibi selülit bantlarının kesilmesi, yağ dokusuna yönelik liposuction-lazerlipoliz ve kasa yönelik silikon implantlar bu yaklaşımın temelini oluşturur.

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.