Zor Şekillenen Bel Kıvrımına ’ Ultralipo ’ Ayarı – Hürriyet

Bölgesel incelmede etkili bir yöntem olana liposuctiona kardeş geldi. Estetik uzmanlarının modern liposuction dedikleri ‘Ultralipo’ yöntemi sadece inceltmekle kalmıyor, beden formunu ve oranlarını da sanatsal düzeyde ortaya çıkarıyor. İşlem özellikle zor şekillenen bel kıvrımının ortaya çıkmasında etkili sonuçlar veriyor.

ESTETİK CERRAHİ UZMANI AHMET KARACALAR. (İHA/İSTANBUL-İHA)
İnce ve kıvrımlı bir bel, belirgin ve kalkık bir popo, selülitsiz düzgün bacaklar. Bütün bunlar için spor yaparak ter dökeriz, kalori hesabı yaparız ancak yine de başarılı olamayız çoğu zaman. Uzmanlar sağlık açısından spor ve dengeli beslemeye ömür boyu devam etmek gerektiğinin altını çiziyor. Diğer taraftan ise estetik cerrahinin bölgesel fazlalıkları gidermek için hummalı çalışmaları devam ediyor. Kısa bir süre öncesine kadar bölgesel incelmede en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Liposuction yenilendi. Estetik uzmanlarının modern Liposuction adını verdikleri ‘Ultralipo’ yöntemi bölgesel yağlardan kurtulma konusunda oldukça iddialı sonuçlar verdi. Yöntemin uygulayıcılarından Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar,” Modern liposuction artık geçmişin sadece kitle alma tekniklerinden sıyrılarak, beden formunu ve oranlarını ortaya çıkartan daha sanatsal bir düzeye gelmiştir.” Dedi

DAHA AZ MORARMA İLE DAHA SÜRATLİ VE KONFORLU BİR İYİLEŞME SAĞLIYOR

‘ Ultralipo ’ tekniğinin uygulanmasına ve iyileşme sürecine değinen Prof. Dr. Ahmet Karacalar,” Ultralipo , ultrasonik enerjinin kullanıldığı ve yağı almadan önce emülsifikasyon denilen ve içeride eritme basamağının olduğu yöntemdir. Yöntemde kullanılan ultrasonik enerji özel bir prob ile yağ dokusu içine gönderilir. Yağ dokusu içinde oluşan mikro kabarcıklar, yağları ve yağ hücrelerini bulundukları ortamda serbestleştir. Ultrason enerjisinin yağ dokusu içindeki hareketini depremde salınım yapan asma köprülere benzetebiliriz. Yağlar, aşırı enerji verilmedikçe ortamda erimiş fakat sağlam olarak dururlar. Bu basamak her bölge için 4 – 8 dakika arası sürer, ardından erimiş yağ vakum yapan bir cihazla çekilir. Bu kısım klasik liposuction ile benzerlik gösterse de, erimiş yağın olduğu ortamda bu işlemi yapmak çok daha kolaydır. Ayrıca deri altı kan damarları, çok küçük duyu sinirleri ve lenfatikler oldukça sağlam bir şekilde bırakılır. Bu daha az morarma, daha çabuk ve konforlu iyileşme sağlar.” Dedi.

KADIN BEDEN ESTETİĞİNDE HATLARI OLUŞTURMADA ÇOK BAŞARILI

Yöntemin incelmenin yanı sıra kadın beden estetiğinin ana hatlarını ortaya çıkarmada çok başarılı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Karacalar,”Deri yarı geçirgen bir yapıdır. Bu nedenle dokunun dışbükey ve içbükey alanları aydınlık ve gölgede olan hatlar olarak gözükür. ‘Ultralipo’ ile bu hatları ortaya çıkarmak ya da vermek daha kolaydır. ‘Ultralipo’ da işlem sonrası kan kaybı minimaldir.
Kadın beden estetiğinin ana hatları olan C ve S hatlarını oluşturmada etkilidir. Dokunun sıkılaşma kapasitesi bu yöntemde diğer enerji veren teknikler de olduğu gibi daha yüksektir. ‘Ultralipo’ daha önce liposuction yaptırmış kişilerdeki kalmış yağlar ya da deformasyonlar için önemli avantajları vardır. Beden kitle indeksi 30’ u geçen hastalar ‘Ultralipo’ için uygun değildir.” Şeklinde konuştu.

Related News

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.