Ultralipo

Modern liposuction artık geçmişin sadece kitle alma tekniklerinden beden formu ve oranlarını ortaya çıkartan daha sanatsal bir düzeye gelmiştir. Modern liposuction da önemli yöntemlerden birisi ultralipodur.Ultralipo
Ultralipo ultrasonik enerjinin kullanıldığı ve yağı almadan önce emülsifikasyon denilen içeride eritme basamağının olduğu yöntemdir.
Yöntemde kullanılan ultrasonik enerji özel bir prob ile yağ dokusu içine gönderilir. Yağ dokusu içinde oluşan mikro kabarcıklar yağları yağ hücrelerini bulundukları ortamda serbeştleştir. Ultrason enerjisinin yağ dokusu içinde ki hareketini depremde salınım yapan asma köprülere benzetebiliriz.
Aşırı enerji verilmedikçe ortamda erimiş fakat sağlam olarak dururlar. Bu basamak her bölge için 4-8 dakika arası sürer, ardından erimiş yağ vakum yapan bir cihazla çekilir. Bu kısım klasik liposuction ile benzerlik gösterse de erimiş yağın olduğu ortamda bu işlemi yapmak çok daha kolaydır. Ayrıca deri altı kan damarları, çok küçük duyu sinirleri ve lenfatikler oldukça sağlam bir şekilde bırakılır. Bu daha az morarma, daha çabuk ve konforlu iyileşme sağlar.
Deri yarı geçirgen bir yapıdır. Bu nedenle dokunun dışbükey ve içbükey alanları aydınlık ve gölgede olan hatlar olarak gözükür. Ultralipo ile bu hatları ortaya çıkarmak ya da vermek daha kolaydır.
Ultralipo da işlem sonrası kan kaybı minimaldir.
Kadın beden estetiğinin ana hatları olan C ve S hatlarını oluşturmada etkilidir. Dokunun sıkılaşma kapasitesi bu yöntemde diğer enerji veren teknikler de olduğu gibi daha yüksektir.
Ultralipo daha önce liposuction yaptırmış kişilerde ki kalmış yağlar ya da deformasyonlar için önemli avantajları vardır.
Beden kitle indeksi 30 u geçen hastalar ultralipo için uygun değildir.

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.