” Yüz Estetiği “nde Şemsiye / Milliyet Cadde

YÜZ ESTETİĞİNDE ŞİMDİ ‘ŞEMSİYE’ MODA

şemsiye-askıYağmurdan ya da güneşten bizi koruyan, şıklığın bir parçası olarak da günlük yaşamın pek çok alanında kullandığımız şemsiye estetik cerrahiye de girdi.

Prof. Dr. Ahmet Karacalar, şemsiye estetiği ile yaşlandıkça aşağı düşen yüzün gençleştirildiğini belirtiyor. Prof. Dr. Karacalar, yöntemin özellikle yanak kaldırma, ağız çevresindeki ve çene altındaki sarkmalar için uygun olduğunu söylüyor.
YÜZ ESTETİĞİNDE ŞİMDİ ‘ŞEMSİYE’ MODA

 

Şemsiye estetik ne demek?
Yüz gençleştirmek için kullandığımız malzemeler şemsiye biçiminde olduğu için yöntemi bu isimle anıyoruz.

Şemsiye, yüz gençleştirmede nasıl etkili oluyor?
Şemsiye estetiğini hafif ve orta düzeyde yüz sarkmaları, çene konturu bozulmaları, kaş kenarında düşmeler ya da yüz felci gibi yüzün iki tarafı arasında dengesizlik olduğu durumlarda kullanıyoruz. Tek başına kullanılabildiği gibi özellikle endoskopik yüz gençleştirme işlemine eklenebiliyor ve sonuç daha uzun ömürlü oluyor.
Bu yöntemin yüzün sarkan kısımlarını kaldırmanın yanında, yüze canlı bir ifade vermek ya da sallanan bölümlerini tespit etmek gibi avantajları da var. Özellikle eğildiğinde yüzünün sarktığından şikayet edenler için ya da koruyucu yüz estetiği amaçlı sarkmaların engellenmesinde bu yöntem yeni ufuklar açıyor.

Şemsiye estetiğinde dikişlerin özelliği nasıldır?
Bu dikiş olabildiğince yuvarlaktır ve keskin kenarları bulunmaz. Dokuyu bir bütün olarak kaldırır.Yumuşak ve şeffaf küçük şemsiyelere sahip olan bu dikişler, dokulardaki suyla temasla daha da yumuşar ve dışarıdan görünmez. Ayrıca derin dokuya yerleştirilmesi nedeniyle dışarıdan belli olmaz.

NASIL UYGULANIR?
Eğitimli bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirilen işlem ortalama bir saatte tamamlanır. Lokal anestezi altında yapılan işlemden hemen sonra sonuç görülebilir.
Kişinin doku kalınlığı, sarkmanın çeşidi ve kişinin yaşı gibi pek çok faktör şemsiyeleri yerleştirme şeklini, yerini ve sayısını belirler. İşlem bir şablon gibi herkese aynı uygulanmaz. Şemsiyelerin yerleştirme yönü ve sayısı ihtiyaca göre değişir. Yöntemin süresi kullanılan ürünün sayısı ve uygulanan tekniğe göre değişse de dört yıla kadar uzayabiliyor.

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.