Yüzdeki sarkmalara karşı: Şemsiye askı

Yüzdeki sarkmalara karşı: Şemsiye askı

Yaşlanmayla birlikte dokular aşağı doğru kayar. Yani kaşlar yanak, ağız köşeleri ve çene kenarları aşağı iner ve yüze yorgun, hüzünlü ya da yaşlı bir görüntü verir. Ancak, yumuşak ve şeffaf küçük şemsiyelere sahip olan askılarla gergin bir yüze kavuşmak mümkün…
Yüzü yukarı doğru alma işlemleri arasında askı dikişleri, basit olması nedeniyle bir dönem öne çıktı. Küçük kancalarla çekme mantığına dayalı bu ipler ile cildin tahriş olduğu, geçiş noktalarının gamze ya da çukurluk olarak belli olması gibi sakıncaları olduğu bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir. Kanca mantığı yerine dokunun iyileşme potansiyelini kullanan dokuyla uyumlu şemsiye askı bu konuda yepyeni bir açılım getirmiştir.

guzellik

İŞLEM 1 SAATTE TAMAMLANIYOR

Yumuşak ve şeffaf küçük şemsiyelere sahip olan bu askılar, dokulardaki suyla temas ile daha da yumuşamakta ve dışarıdan belli olmaz bir hale gelmektedir. Şemsiye bölümleri 8-10 ayda tamamen emilir. Ayrıca derin dokuya yerleştirilmesi nedeniyle dışarıdan belli olmazlar. Vücudun iyileşme mekanizmaları şemsiyeler ağ şeklinde kollajen kılıflar oluşturmakta ve bu kılıflar yardımıyla kaldırma sağlanabilmektedir. Ortalama 1 saatte işlem tamamlanır. Lokal anestezi altında yapılan işlemden hemen sonra sonuç görülebilir. Dokuların sıkıştırılmasının dokunun gençleşme potansiyelini uyardığı düşünülmektedir.

Hangi sarkmalarda daha etkili olur?

Şemsiye askının özellikle yanak kaldırma, ağız çevresi sarkmalar ve çene altı sarkmalar için uygun bir yüz askılama yöntemi olduğu söylenebilir. Yöntemin süresi kullanılan ürünün sayısı ve uygulanan tekniğe göre değişse de 4 yıla kadar uzayabiliyor. En önemli avantajı etkisi azaldıkça, işlemi tekrar etmeksizin gerginliğinin kolaylıkla ayarlanabilmesidir. Bunun nedeni şemsiye kısmı erise de ipler etrafında oluşmuş olan kollajen lif kılıfının kalmasıdır.

Yüze taze bir ifade kazandırır

Şemsiye askının yüzün sarkan kısımlarını kaldırmanın yanında, yüze taze bir ifade vermek gibi bir avantajı da var. Endoskopik yüz gençleştirme işlemleri ile kullanılmasıyla gençleşme oranının artırılması mümkün. İşlem eğitimli bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirmeli. Kişinin doku kalınlığı, yaşı ve sarkmanın çeşidi gibi pek çok faktör şemsiyeleri yerleştirme şekli, yeri ve sayısını belirler. İşlem herkese aynı uygulanmaz. Şemsiyelerin yerleştirme yönü ve sayısı ihtiyaca göre değişir.

Avantajları:

Şemsiye askı ; yüz gençleştirmede basit, güvenilir ve hızlı bir yöntem olarak öne çıkıyor. Avantajları ise şöyle sıralanabilir:
Dünyada 20.000 uygulama ile güvenilirliği bilimsel ispatlıdır.
FDA onaylı ve CE belgeli bir malzeme.
Etkisi azaldığında şemsiyeler erimesine rağmen merkez ve etrafındaki kollajen yapılanma tekrar sıkılaştırılarak işlem tekrar edilmeden etki süresi artırılabilir.
Lokal anestezi altında çok küçük bir kesiden (örneğin saç arasından) yapılabilen hızlı bir işlem.
İşlem sonrası sos- yal hayata hızlı dönüş.

Dezavantajları

Bazen orta yüz işlemlerinde göz altında geçici şişlik.
Çok ağır yanaklarda uygulanamaması.
İşlem maaliyeti düşük olmasına rağmen malzemenin diğer askı dikişlerinden daha pahalı olması.

Haber

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.