Lipoabdominoplasti Karın Germe

Karın Estetiği ve Lipoabdominoplasti
Doğumdan, görüntü olarak en çok etkilenen bölge karın bölgesidir. Genişleyen deri, çatlaklar ve ayrılmış karın kasları genellikle geri dönülmez şekilde deformasyon bırakır. Tekrarlı doğumlar, ikiz bebekler ya da iri bebek doğumu durumlarında deformasyon daha şiddetli olur. Elastikliğini kaybeden dokular, spora rağmen düzgün bir karın konturu oluşturmaz.

Genellikle hastalar aynı öyküyü verir. Her türlü diyet, spor ya da yöntem denenmiştir ve artık bir teslimiyet söz konusudur. Bu tür durumlarda karın germe yapılarak düzgün bir karın yapısı elde edilebilir.

Karın bölgesinde aşırı deformasyonu olan karınlarda, mide bölgesinde sarkması olan kişilerde ya da aşırı karın yağı olan kişilerde tam karın germe gerekir. Tam karın germede göbek deliğinin yeri yeniden yapılır.

Lipoabdominoplasti adı verilen karın germe tekniği, karın derisini kaldırmadan kaydırma prensibi ile karın germe sağlar. Bu teknik, geleneksel tam karın germeden farklıdır. Karın derisi ve dokusu çoğu yerde birbirinden ayrılmaz, kaydırılarak germe sağlanır. Bu nedenle karın derisine giden ince sinir ve damarlar korunabilir.

Kaydırma yöntemi duyunun daha iyi korunmasını sağlar. İyileşme daha hızlı olup seroma olarak adlandırılan ödem sıvısı birikme riski de oldukça azdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.