Kol Estetiği

Kol estetiği

 

 

KOL ESTETİĞİ, İNCELTMEDE SUPERDRY LİPOSUCTİON

Dr.Karacalar tarafından geliştirilen ve bilimsel olarak yayınlanıp, sunulan Superdry Liposuction kansız bir ortamda, yağ embolisi riski olmadan, ameliyat sırasında ödem olmadığı için ince çalışma şansı veren ve bu nedenle daha düzgün yüzey örtüsü, form ve simetri avantajı olup, bacak inceltme yanında kol inceltmede de oldukça etkilidir.

KOL GERME

Kol germede sarkan kısım koltuk altına yakın ise sadece koltuk altından toparlama mümkünken, dirseğe kadar olan sarklamalarda T teknik kullanılmaktadır.

LİPOLİFT ETKİSİNİN AÇIKLAMASI:

Yağ dokusunun bölgesel fazlalığının çeşitli zararları var.  Bedenin oranlarını bozarken bulunduğu yerdeki dokuya yük bindirir ve bölgenin   sarkmasına neden olur. Çene altı (gıdı) alt yüz, kol, bacak içi ve meme bu bölgelerden bazıları.
Lipolift yağ dokusunun homojen ve üç boyutlu bir bakış açısı ile alınarak, rahatlayan ve yükünden kurtulan dokunun eski yerine dönmesi prensibine dayanır. Cilt retraksiyonu adı verilen bu olay yaş arttıkça azalır. Bu nedenle lazer lipoliz gibi enerji verici bir işlem ile yağın alınması gerekir. Çene altı (gıdı) gibi bölgelerde lipolift işlemi  boynun şekline uygun yapılmalıdır. Amaç sadece yağdan kurtulmak değil, şekilli bir çenealtı (gıdı) ve boyun oluşturmaktır. Özellikle kalan deri fazla ise boyun süspansiyon askıları ile lipoliftin etkisi arttırılır.

Bedende ki ağırlık yapan fazlalıklar için LİPOLİFT

Çene altı (gıdı) ve  alt yüz bu yaklaşım için en uygun yerlerden birisi olsa da kol, bacak içi, meme ve kalçada da etkili olur. Yağ dokusunun bölgesel fazlalığının neden olduğu yalancı ya da gerçek sarkmalarda  lipolift prensibi kullanılabilir.   Bu fazlalıklar oranları bozarken bulunduğu yerdeki dokuya yük bindirir ve bölgenin   sarkmasına neden olur. Bu tür yaklaşımlar da klasik liposuction da etkili olmasına rağmen, lazer lipoliz gibi enerji verici bir işlem ile yağın alınması doku retraksiyonunu biraz daha fazla sağlanabilir. Ağırlığını atan doku yerçekiminden daha az etkilenecek ve yukarı doğru çıkacaktır. Ek olarak doku retraksiyonu denilen derinin kendi içinde toparlanması ile bu etki daha da artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.