Popo şekillendirme

Popoşeklikalppopo - estetiği

 

Popo estetiği ve sanatsal oranlar

İdeal bir popo da popo yan çukurluğu, popo üstü çukurluklar, V şeklinde popo çatalı ve popo altı kıvrımı uyumlu bir komposizyonda olmalıdır.
Popo ortasından çizilen yatay ve dikey çizgiler popoyu dört eşit parçaya bölmesi gereklidir.
Popo güzelliğini sağlayan en önemli yapılardan birisi kalça kasıdır. Poponun % 80 gibi bir oranına katkıda bulunan bu kas, leğen kemiği ve kuyruk sokumu kemiğinden başlar. “ Big V” olarak adlandırılan V formunun ortaya çıkmasını da sağlar.

Popo şekillendirmeye popo kaldırma, popo küçültme, pop büyütme yanında kadın bedenine uygun oran ve kaviste popo oluşturma işlemleri girer.

Popo Kaldırma

Özellikle aşırı zayıflama ya da doğumlar sonrası popo kaldırma gerekli olur. Ancak popo kaldırma basitce iplerle asılarak yapılamaz. Popo ve bel sınırında fazla doku çıkartılıp, doku transferi ve bazen de silikonun eklenmesi ile yapılan bir işlem gerekir. Bazı durumlarda üstten yapılan bu işlem yetmez, popo altı kıvrımında ek bir kaldırma işlemi daha gerekir.

Popo-Kalça Küçültme
Popo küçültme aynı zamanda popoyu şekillendirmeyi de içerir. İşlem liposuction ( liposakşın) ya da lazer lipo ile yapılabilir. Burada önemli olan 3 mm ve daha küçük kanüllerle poponun küçültülmesidir. İşlem sırasında popo altı muz bölgesi fazlalığı kalça çatalı üzerinde ki kabarıklıklar ve bel bölgesi de göz önünde bulundurulur.

Popo-Kalça Şekillendirme
Popo şekli modaya ya da kişinin beğenilerine göre değişebiliyor. Güzel bir popoya sahip birisi başka bir model popoyu tercih edebiliyor. Aristokrat popo, latin poposu, afrikolatin popo gibi. Bu durumda hücre enjeksiyonu, liposuction (liposakşın) ya da silikon protezler seçilerek farklı bir form yaratılır.