Diz estetiği

diz-estetigi

DİZ ESTETİĞİ NEDİR ?

Diz kapağı çevresinin yağ dokusunun şekillendirilmesi ve deri kalitesinin arttırılması işlemleridir.

ETEK DİZ ESTETİĞİNDE NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Diz bölgesi uyluk ve bacağın geçiş noktasındadır. Bu stratejik konumu ile diz bölgesi bacak estetiğinde çok önemlidir. Etek ya da kısa bir elbise giyildiği zaman merkezdeki konumu ve ayrıntıları ile bacak estetiğinde ön plana çıkar.

Diz çevresi estetik konturunu alttaki anatomi belirler. Uyluk ve bacak kemiklerinde kasların yapıştığı çıkıntılı bölgeler vardır. Bu nedenle diz çevremizde dış bükey kavislerin olması normaldir. Hoş ve yumuşak kavisler sadece bacak değil kadın bedeni estetiğininin geometrisidir. ( Dr.Karacalar)

Ancak bölgedeki doku kalınlığı 2 cm’yi geçiyorsa diz estetiği bozulur. Dizin iç yanındaki fazlalıklar, bacak iç yüzü boyunca zarif bir şekilde akması gereken silüeti kırarak bacakların olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. Ayrıca bacak bacak üstüne atıldığı zaman oluşan çekici tabloyu bozar. Çünkü bu hareket, basınçla diz iç yanı fazlalıklarının daha çok belirgin olmasına neden olur.

DİZ ÇEVRESİNDE YAĞ PAKETLERİ

Diz  estetiği bölgesel yağ paketlerinin şekillendirilmesidir.  Sayıları 1-6 arası değişen yağ paketlerinin farkedilmesi diz estetiği öncesi planlamada çok önemlidir. Diz çevresine yağ dokusu basen gibi toplu halde durmaz.  Bu nedenle çoğu kişi diz bölgesinden hoşlanmaz fakat tam olarak ne olduğunu da tanımlayamaz.

Diz bölgesinde ilk paket, diz kapağa üzerindeki muz paketidir ve diz kapağını üstten örtmeye çalışır. İkinci paket en çok bilinen yer olup, diz iç tarafında yer alır. Dış paket üçüncü pakettir ve dış yanda bulunur. Bu paket genellikle farkedilmez. Dördüncü ve beşinci paketler diz kapağının alt bölgesinde yuvarlak birkimler şeklindedir. Altıncı paket ise dizin alt, iç kısmından alt bacağa doğru uzanır ve alt bacağa bir tüb görüntüsü verir. Bu paketlerin bazen tamamı bazen de bir kısmı bulunur ve diz estetiğini bozar.

https://ahmetkaracalar.com/bacak-estetigi-ve-sanatsal-oranlar/

Diz estetiği olmadan bacak estetiğinden bahsedilemez ve diz esteği alt bacakla ilgili görünür sorunu da azaltır. ( Dr.Karacalar)

Diz kapağı üzeri bölgesi, uyluk olarak adlandırdığımız diz kapağından kasık bölgesine kadar olan bölgenin sarkmasını hemen gösterir. Diz kapağı üstü sarkan dokuyla örtülmeye başlar ve bölgede deri katlanmaları oluşur.

Diz çevresi estetiğinde işlem 1-2 saat sürer. İşlemden sonra kişi evine gidebilir. Sosyal hayattan çekilme söz konusu değildir. İyileşme süreci normal yaşam süreci içerisinde devam eder.

https://bacakestetigi.net

İşlem ile ilgili video için

http://goo.gl/D3GbXZ

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.