Bacak Liposuction

Bacak LiposuctionBacak Liposuction ile ilgili merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bu sayfa da bulabilirsiniz. Daha fazla sorunuz var ise doktorunuz Prof. Dr. Ahmet Karacalar’a iletebilirsiniz.

Alt bacak liposuction nasıl yapılır ?

Alt bacak liposuctionı diğer bölgelerden oldukça farklıdır. Bu bölgenin ince derisi ve yağ tabakasının tek katlı olması durumu zorlaştırır. Bu nedenle klasik liposuction hatta lazer liposuction bu bölgede kolay olmaz. Superdry liposuction olarak bilinen teknikte ise kansız ve işlem sırasında şişme olmadan uygulama yapıldığı için bacak şekli istenildiği gibi verilebilir. Superdry tekniğin başka bir avantajı bacak simetrisinin sağlanmasında önemli avantajlara sahip olmasıdır. Superdry teknik ile elde edilen yağ kansız ve içinde kimyasal madde olmadığı için yaşama yüzdesi çok daha fazladır. Superdry teknik ile yapılan bacak liposuction sonrası elde edilen konsantre yağ bacak şekillendirme de, popo estetiğinde  dirileştirme ya da yüz gençleştirme de kullanılabilir.

Ayak bileği liposuction nasıl yapılır ?

Ayak Bileği EstetiğiAyak bileği liposuctionın en hassas yapılması gerekli bölgelerinden birisidir. Yüz liposuctionı gibi incedir ve ayrı özen gerektirir. Alt bacak liposuctionında olduğu gibi superdry teknik oldukça avantajlıdır.

Diz liposuction nasıl yapılır ?

Diz LiposuctionDiz kapağını çevreleyen yağlar muz ve kurabiye şeklindedir. Diz kapağını kapatabilir ve çirkin gösterebilir. Bu yağların alınması diz kapağını ortaya çıkarırken etek estetiğini geliştirir. Üst bacak ile alt bacak arasında ki bu geçiş yeri tek başına sorun oluşturabildiği gibi bacağın diğer bölgeleri ile birlikte aynı sorunu paylaşabilir. Alt bacak liposuctionında olduğu gibi superdry teknik bu bölge de oldukça avantajlıdır.

Simetrinin sağlanmasın da etkili olduğu gibi diz şekillendirmeyi de daha kolay izin verir.

Üst bacak liposuction nasıl yapılır ?

Üst bacak liposuction alt bacak liposuctiona göre farklıdır. Öncelikle dokunulmayan yasak bölgeler içerir. Gevşeme ve sarkmaya eğilim olduğu için klasik liposuction yerine Vaser 4D liposuction ya da lazer lipoliz yönteme eklenir.

Basen inceltme nasıl yapılır ?

(Not: Aşağıda ki fotoğraf sadece konuyu canlandırmak için yapılan bir tasarımdır, gerçek değildir. Öncesi-sonrası fotoğraf konulamaması nedeniyle bu canlandırma yapılmıştır.)

Basen LiposuctionBasen LiposuctionBazen genetik olarak sadece basen de yağ birekebilir. Buna binici pantalonu basen denir. Eğer yağ oranı basende çok fazla ise burada ki deri toparlamayabilir. Bu durumda iki senasta olması daha avantajlıdır.

Basen inceltme sırasında sıklıkla basende olan selülit bantlarına müdahale yapılabilir.

Tüm bacak liposuction aynı anda olabilir mi ?

Eğer tüm bacak yağlanması söz konusu ise birlikte yapılması bir seansta uyumlu sonuç için gerekebilir.

Sürten iç bacak estetiğinde liposuction işe yarar mı ?

Bacak içlerinin birbirine sürtmesi, birbirine yapışık olması sadece estetik değil sağlık sorunu da oluşturur. Doku kalitesinin iyi olduğu durumda enerji verici bir liposuction tekniği ile fazlalık alınabilir. Bu bölgenin ince deri yapısı nedeniyle bu bölge sorunu titiz bir şekilde ele alınmalıdır. Bu tür sorunlarda doku kalitesi bozulmadan sorunun çözülmesi tercih edilmelidir.

Liposuction sırasında bacak çarpıklığı düzeltilebilir mi ?

Bazı bacaklar kalın ve yağlı olması yanısıra çarpıktır. Bu bacaklarda inceltme ve şekillendirme yanında çarpıklığı düzeltme de gereklidir. Çarpıklığa neden olan yağlar alınırken eksik yerlerin doldurulması düzgün bacak aksı oluşturur.

Bacak liposuction ve popo estetiği birlikte olabilir mi ?

Bacak liposuction ve popo estetiğinin birlikte yapılması uyum açısından daha iyi bir yaklaşım olur. Özellikle basen içi bacak bölgeleri aslında popo ile ilişkilidir.

Bacak liposuction da superdry teknik nedir ?

Superdry teknik kansız bir ortamda alt bacak, diz, ayakbileği için uygulanan özellikli bir liposuction tekniğidir. İşlem sırasında şişme olmaması ayrı bir avantajdır. İşlemi yapan cerrah simetriyi daha iyi sağlayabilir. Bu teknikte klasik liposuctionda sık görülen düzensizlik, dalgalanma, çukurluk gibi sorunlar çok önemli derecede ekarte edilmiş olur. Superdry teknik ile elde edilen yağlar kansız ve konsantre olduğu için başka amaçlı kullanıldığında tutma yüzde oldukça fazladır.

Lipödem nedir ?

Bacak yağlanmasının kalıtımsal bir türüdür. Burada ki yağın özelliği diyete ve spora dirençli olmasıdır. Bu tür yağlanma aynı zamanda sağlık sorunu da oluşturur. Bacak inceltme işlemine benzer bir şekilde superdy teknik lipödem tedavisinde oldukça etkilidir. Lipödemi, lenf damarları hastalığı olan lenfödemle karıştırmamak gerekir.

Üst bacak ve alt bacak uyumsuzluğunun giderilmesinde liposuctionın yeri nedir ?

Bacak SelülitBazı kişilerde üst bacaklar kalın ve şekilsiz iken alt bacaklar ince kalır. Bu durum rahatsız edici bir kontrast yaratır. Bu durumda da özellikle superdry liposuction ile üst taraftan alınan yağlar ile denge sağlanır. Eğer alt bacaklar normalden ince ise üstten alta transfer iyi bir strateji oluşturur.

Bacak liposuction kimler için uygundur ?

Doku kalitesi orta-iyi, diabetik olmayan, dolaşım bozukluğu olmayan kişiler idealdir.

Bacak yağının diğer vücut yağlarından farkı var mı ?

Özellikle alt bacak yağları tek tabakadır. Bu nedenle diğer yağlara göre özenli yaklaşım gerektirir.

Total bacak estetiği nedir ?

Total bacak estetiği ayaktan başlayarak popoya kadar bacak inceltme, şekillendirme, selülit tedavisi, kılcal damar tedavisi gibi pek çok işlemin yapıldığı estetiktir.

Çizme giyemeyen bacaklarda bacak estetiği nasıl yapılır ?

baldir kası inceltmeÇizme giyilmesini engelleyen en önemli sorun baldır kalınlığıdır. Baldır kalınlığına neden olan yağ ise superdry liposuction bu sorunu çözecektir. Eğer baldır kalınlığına kas neden oluyorsa bu durumda kas tıraşlama gerekir . Bazı durumlarda ise sorunun nedeni hem baldır kası hem de yağ dır ve iki işlem gerektirir.

Bacak estetiğinde selülit tedavisinde liposuction ın yeri var mı ?

Bacak Estetiği SelülitGerçek selülit tedavisinde liposuction kullanılabilir. Özellikle superfisial liposuction adı verilen özellikle üst tabakayı hedefleyen liposuction etkilidir. Bu işlem enerji bazlı bir liposuction ile  yapılırsa cilt sıkılaşma etkisi de % 30 kadar sağlanmış olur. Selülit yalancı ise kullanılmaz. Eğer kullanılırsa sonuç daha kötü olur. Sarkma, dalgalanma gibi ek görüntü bozuklukları karşımıza çıkar.

Sarkan bacak içlerinin çözümü nedir ?

Sarkan Bacak Estetiği LiposuctionBacak içi sarkmalarında artık liposuction çözüm değildir. Germe yapılması gereklidir. Özellikle spiral bacak germe adı verilen huni şeklinde ki germe etkili bir işlemdir. Liposuction bacak germe işleminin parçası olarak kullanılabilir.

Liposuction ile zayıflama mümkün mü ?

Liposuction zayıflama işlemi değildir. Bölgesel fazlalıklardan kurtulma, şekillendirme işlemidir. Güvenlik sınırı yaklaşık 5 litre olup, basküle yansıyan ağırlık kaybı bu kadar olacaktır. Diyet ve spora dirençli bölgeler liposuction için idealdir.

Bacak bacak üstüne atıldığında selülitler neden fazla görünür ?

Özellikle portakal kabuğu selüliti dediğimiz gerçek selülit dokuyu sıkıştırınca belli olur. Bacak bacak üstüne atıldığı zaman doku sıkıştığı için artmış görünecektir.