X bacak estetiği

x bacak

etek-estetigi

X bacak deformitesinde ayakta durulduğu zaman bacaklarda içe doğru eğik bir görünüm oluşur. Bu eğilme genellikle diz çevresindedir. Dizler içe dönük dururken ayaklar ayrık bir şekilde durur.

X bacağın temel olarak üç nedeni var. Doğumsal, raşitizm ve gelişimsel bozukluklar (kıkırdak ve kemik hasarları gibi).

Estetik nedenle başvuruların çoğunluğunda raşitizm gibi çocukluk çağında yaşanılan bir sorun olsa da bacakta ki yağ dağılımı bozuklukları bacakları daha da çirkin bir hale getirmektedir. Özellikle diz içi yağlanmada artış ve buna eşlik eden bacak dış kenarlarında yağlanmalar bu yağ dağılımı bozukluklarından bazılarıdır.

X bacağa neden olan kemik eğriliklerini düzeltmek ileri yaş için zor ve uğraştırıcıdır. Bu nedenle X bacak görüntüsüne neden olan yağ dağılımı düzeltmek ve düz bacak illüzyonu yaratmak ideal bir yaklaşımdır. Bunun için özellikle superdry teknik önemli avantajlar sunmaktadır. Klasik liposuction ise bacak gibi tek katlı yağ tabakasının bulunduğu ve milimetrik hataların bile görülebileceği bir yerde uygulaması daha zor olmaktadır. Lazer lipoliz ise yağları hasarlamasına rağmen  zarar gören yağların işe yaramaması nedeniyle avantajını kaybederken, hasarlı yağların klasik liposuction ile lazer lipolize eklenmesi dezavantajı arttırmaktadır.

X bacak estetiğinde diz içine ve bacak dışına yoğunlaşan işlemler ön plandadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.