Ayak Bileği Estetiği

AYAK BİLEĞİ İNCELTME

Ayak bileği estetiğinde kalın ayak bileklerini inceltmek, şekillendirmek ve daha zarif hale getirmek mümkün. Bunun için öncelikle kalınlığın nedeni bulunmalı. Yağ dokusunun neden olduğu kalınlığın saptanması muayene ile ya da MR gibi bazı görüntüleme yöntemleri ile olabilir. Ayak bileği kalınlığına kas neden olmaz, çünkü ayak bileğinde kas bulunmaz. Bu bölgede kalın kirişler ayak bileğini daha kalın gösterir. Aynı seansta işle baldıra ve yukarı doğru ilerletilebilir.

AYAK BİLEĞİ İNCELTMEDE SUPERDRY4D LİPOSUCTİON

Yağ dokusunun kalınlığa neden olduğunun saptanmasından sonra mini kanüller ile yağlar aspire edilebilir.  Bu sırada kullanılan superdry teknik kansız bir ortamda işlem sırasında şişme olmadan yağların alınmasına izin verir.  İşlemden sonra  soğuk uygulama önemlidir.  Harekete hızla izin verilir.

AYAK BİLEĞİ ESTETİĞİNDE AYRINTILAR

Ayak bileği estetiğinde zarif tendon ve kemik konturlarının görünmesi önemlidir.
Yapılan işlemden sonra 3-4 hafta varis çorabı giymek çok önemlidir. Ayakbileği kolayca şişebilen bir bölge olduğu için işlemden sonra bu ayrıntı son derece önemlidir.

ayakbileği

İnce ayakbileğini ise hücre enjeksiyonu ile kalınlaştırmak mümkün. Ancak bölgenin zarif yapısı nedeniyle işlem mini-mikro yağ enjeksiyonu düzeyine olmalıdır. Ayak bileği kalınlaştırma işleminde kalıcılık için  bir kaç seans  gerekebilir.

AYAKBİLEĞİ ESTETİĞİNDE TRENDLER
Kısmen açıkta olan yapılardan birisi olarak ayaklar giderek artan bir şekilde konumunu güçlendiriyor. Ayakkabı modası ve yeni tasarımlar, onları daha duyarlı ve hatta erotik olmaya zorluyor. Bu kültürel zorlama yeni bir alanın hızla gelişmesine neden oldu. Ayak estetiği… Ayak estetiğine katkıda bulunan ameliyatsız iki yöntem son zamanlarda çok talep görüyor. Ayak botoksu ve dolgu.

İdeal bir ayakta tırnaklar düzgün, parmaklar nasırsız ve biçimli, ayak parmakları yumuşak bir kavis içerisinde sıralı, deri kılsız, deri rengi homojen, gözü rahatsız etmeyecek öçüde damarlı, bilek ile uyum içinde olmalıdır. Bunlar görüntü ile ilgili ölçütler. Bu ideal tanımlar içindeki ayağın aynı zamanda fonksiyonel olması da gerekli. Moda bir ayakkabı içinde ayak rahat olmalı ve bedenin ritmik yürüyüşüne izin vermeli. 

AYAK BİLEĞİ ESTETİĞİNDE BOTOKS
Terleyen bir ayak estetik değerinden kaybeder. Koku, ayak derisinin boyanması, terin yaptığı tahriş, rahatsızlık hissi gibi. Ayak tabanına yapılan botoks 6-9 aylık bir süre boyunca ayak terlemesini ve dolayısıyla terlemeye bağlı sorunları yok ediyor. Ayak botoksu, öğle arası işlemler olarak adlandırılan kısa sürelli uygulamalar arasında yer alıyor. Etki birkaç gün sonra başlar ve ilacın bir yan etkisi yok. Botoks ter bezlerine giden sinirlerin çalışmasını engelleyerek etki göstermektedir.

AYAK BİLEĞİ ESTETİĞİNDE DOLGU
Diğer yönteme gelince… Özellikle modaya uygun ayakkabıları rahat kullanabilmek için, kemik çıkıntıların olduğu yerlerde yağ yastığı desteği olması gerekli. Bu destekler zayıf ise yürüme ağrılı olurken, nasırlar ya da deride sertleşmeler gelişebilmektedir. Jel içeren sentetik dolgular yapılarak ayakkabı ile temas yerlerine destek sağlamak mümkün. 10-15 dakikada yapılan bu işlemlerin etki süresi bir yıla kadar uzuyor. Fizyolojik dolgular kullanıldığı takdirde, ayağa zarar vermeyen uygulamalar olduğunu söyleyebiliriz.

ayak