Parantez Bacak Estetiği

Parantez Bacak Estetiği

Parantez-bacak

Parantez-bacak

Ayakta topuklar birbirine dokunduğu zaman dizlerin  ve iç baldırların açık kaldığı duruma  parantez bacak denir. Goniometre ile ölçümler ya da röntgen incelemeleri ile çarpıklığın ayrıntıları belirlenebilir.
Etek giyememe, pantolonlar içinde gizlenme, plaj ve deniz aktivitelerinden kaçınma, bir sırrı gizlemeye çalışma sıkıntısı gibi bireysel özgürlüğü kısıtlayıcı bir sorundur.

Bazı bayanlarda çarpık bacak sorununu arttıran ya da çarpıkmış havasını veren yumuşak dokuya ait sorunlar da çarpıklığın bir parçası olabiliyor. Erişkinde kemiğe yönelik işlemler uzun ve zahmetli olduğu için estetik kamuflaj ve illüzyon yöntemleri tercih edilir. Özellikle superdry yöntemle bacak yağlarının yerlerinin değiştirilmesi parantez bacak için iyi bir çözümdür. Buna ek olarak yağ hücresi, kök hücre ve silikon uygulamaları sonucu geliştiren yöntemlerdir.

Parantez bacak sosyal ve estetik bir sorundur.
Parantez bacağın tipleri ve derecesi vardır. Tedavi seçenekleri ve ücretlendirme buna göre değişir.
Çocuklarda çarpık bacak sorununu atlamamak ve gereken erken dönem tedaviler için toplum olarak bilinçli olmamız gerekiyor.

Çarpık bacakların düzeltilmesi sonrası bedenin kazançları

parantez bacak estetiği

Parantez bacak gibi çarpık bacak  sorunlarının düzeltilmesi kişinin boyunu uzun gösterir. Bir doğru akışkan bir şekle getirilir ise algımız onu olduğundan uzun görür. ( Dr.Karacalar)

Tek renk giyinme bir bayanı nasıl uzun gösteriyorsa, üstü farklı biçimde altı farklı biçimde bacaklar daha kısa gözükür. Bu nedenle üst bacak ve alt bacağın birbirine uyumlu yapı ve kalınlıkta oluşturulması bacakları daha uzun gösterecektir.

Dikey hatlar yatay çizgilere göre göze daha uzun görünür. Bacak konturlarında aşırı girinti ve çıkıntıların olması bacağı kısa gösterir. Bu nedenle zarif bir şekilde akışkan hatların oluşturulması bacağı uzatacaktır.
Fazla kilo kişiyi nasıl daha kısa boylu gösteriyorsa, kalın bacaklar da olduğundan kısa gözükür. Bu nedenle bacak hatlarının düzeltilmesi daha akışkan haşe getirilmesi kişinin boyunu uzun gösterir. Bir diğer önemli ayrıntı ise, özgüvenle uzunluk arası ilişki. Özgüvenli kişiler olduğundan uzun gözükür. Bacaklarıyla sorunu yaşayan bayanlar da önemli bir özgüven sorunu var. Bacak estetiği sonrası özgüven artışı kişiyi olduğundan daha uzun gösterecektir.

Parantez bacak sahibi olanların etek giyememe gibi bir sorunu vardır. Bu durum bireysel özgürlüğü kısıtlayıcı bir sorun. Pantolonlar içinde gizlenme, yeni moda bir eteğe imrenerek bakma, plaj ve deniz aktivitelerinden kaçınma diğer sıkıntı nedenleri. Bazen herkesten sırrı gizlemeye çalışma sıkıntısı durumu daha da zorlaştırır.

Çizme giyememe, tayt ya da dar pantolon giyememe gibi sıkıntılar da parantez bacak başta olmak üzere bacak estetiği sorunu yaşayanların ortak derdi. Bu kısıtlayıcı konulardan kurtulma sonra özgürlük önemli bir kazançtır.

Parantez-çarpık-bacak

Postural parantez bacak kavramı:

Duruş bozukluğu parantez bacak sorununuzu arttırabilir. Bu durum özellikle üst uyluğun içe doğru dönme duruşu ile oluşur. Bu durumda diz ve ayaklarda biraz içe dönme eğiliminde olur.Vücut ağırlığı bu durumda daha çok ayağın iç tarafına doğru olur. Bu duruma yardımcı olunabilecek en basit yaklaşım, kalça kaslarınızı sıkma eksersizleridir.Uzandığınız yerde bunu yaparken dizinizin dışarı doğru döndüğünü farkedeceksiniz.

Bu tür eksersizler sorunu çözmese de özellikle bacak estetiği sonrası yapılması daha iyi bir görünüm için katkı sağlar.

 

1 Comment to “Parantez Bacak Estetiği”
  • Aslı gedik
    25 Eylül 2017 -

    Merhabalar muayene olmak isterim ücreti ve yeri neresi acaba

SorularınızThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.