Meme küçültme ve lolipop yöntemi

MEME KÜÇÜLTME

Meme büyüklüğü özellikle ergenlik döneminde genç kızlarda psikolojik ve kişilik sorunları ortaya çıkarıyor. Okul başarılarını etkilenir, dikkat ve konsantrasyonunun azalır. “Genç kızlar büyük memeleri gizlemek için kamburunu çıkarır ve omuzlarıyla kamuflaj yapar. Sportif aktivitelerden uzak durur. Büyük meme hareketi kısıtladığı gibi kilo sorunlarını da beraberinde getirir.

MEME BÜYÜKLÜĞÜNÜN ZARARLARI

Özellikle doğum yapan annelerde görünen büyük ve sarkık göğüsler boyun, sırt ve bel açılarını etkiler, boyun, sırt ve bel ağrıları başlatır, omuzlarda sütyen askı çukurlarının ortaya çıkmasına neden olur, meme altı ekzeması ve mantar gibi hastalıklarla sorun daha da derinleşir. İleri yaşlarda ve özellikle menopoz sonrası dönemde kemik erimesi (osteoporoz) ile birlikte büyük memenin verdiği hasarın derinleşir ve sinir sıkışması, ellerde uyuşma ve güç kaybına sebep olur. Bu tablo domino taşı etkisi gibi tüm bedeni sarar ve psikolojiyi bozar. Bu nedenle sorunlar oluşmadan göğsün küçültülmesi gerekli.

MEME KÜÇÜLTME SONRASI OLUMLU DEĞİŞİKLİKLER

Meme küçültme operasyonları sonrası oluşan tablo ise çarpıcıdır.
Kişi yüklerinden kurtulduğu gibi boyu daha uzun görünür. Beden postürü düzelir. Bedenin üst ve alt yarısı arasındaki denge ve uyum sağlandığı için tüm beden estetiği gelişir. Kişi daha hareketli bir hale gelir, bu da fazla enerji ve daha fazla yağ yakımı anlamına gelir. Ağrıları önemli ölçüde kaybolur. Hijyen sorunları ortadan kalkar. Hafiflemiş olma hissi ve deneyimi gerçekten etkileyicidir. Meme küçültme de belli basil üç teknik vardır.

Meme Küçültmede Lolipop Tekniği
Bu teknik ile alfa meme olarak adlandırılan ideal meme şeklini vermek mümkündür.
Tekniğin en önemli özelliği az iz ve iyi projeksiyondur. Bu işlemde bütün şekillendirme ve kaldırma işlemleri deri zarfı altında yapılır. Geriye kalan izlerden birincisi doğal olarak var olan kahverengi-beyaz hattın içinde kalırken, ikincisi lollipop şekerin çubuğu olarak aşağıdaki kıvrıma kadar uzanır. Atılan dikişlerin alınmasına gerek olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.