Bacak kası inceltme ve mikronörotomi

 

mikronörotomi

 

Bacak kalınlığının, çarpıklığının ya da biçimsizliğinin nedenlerinden birisi baldır kaslarının kalın, ve istenmeyen şekilde olmasıdır. Genellikle yapısal olmak üzere baldır kasları ile ilgili gelişme sorunları bu durumun  asıl nedenidir.  Bu tür sorunları olan bayanlar bacak inceltme ve şekillendirme işlemine ihtiyaç duyarlar.

Bu tür baldır kasları bazı sporlardan kötü etkilenip daha da biçimsizleşebilir.  Baldır kaslarının bazen iç bölümü gelişmez dış bölümü gelişir ve  bu durum bacağa parantez ve çarpık  bir hava verir. Az gelişmiş baldır kası  spora cevap vermez.

Aşırı gelişmiş baldır kasları  biçim olarak  iyi olsa bile bacağa erkeksi ve sert bir görüntü verir.   Güzel ve çekici bacaklar için sadece  oranlarının iyi olması ya da düzgün görünmesi yeterli değildir.  Aynı zamanda feminen  hatlara da sahip olması arzu edilir.

Bacaklardaki estetik kusurun nedeni bazen tek başına kaslar olabilir.  Ancak genellikle fazla ve yanlış yerleşimli yağ dokusu ya da eksik yağ dokusu bu kusurlara eşlik eder.  Özellikle de bacak kalınlığına…

Baldır böümünde 4 adet kas bulunur.  Bu kasların  ikisinin geçici ya da kalıcı çalışmasının engellenmesi  yürüme, koşma, spor yapma  ya da merdiven çıkma gibi  eylemleri etkilemez. Bu kasların aşırı geliştiği durumlarda  dört kas gereğinden fazladır.

Baldır kaslarına yönelik işlemlerin farklı türleri vardır.  Bu teknikler ile bacak inceltme ve şekillendirme mümkün. Fasyatomi ( baldır kasını sıkıştıran zarın kesilmesi),  baldır kaslarının traşlanması,  mikronörotomi ve botoks  bu işlemlerin başında gelir.

Mikronörotomi de endoskop yardımıyla kası çalıştıran motor sinir iptal edilir. Çalışamayan  bacak kası bir süre sonra incelecektir. Bir ya da iki kas iptalinin ayak fonksiyonlarına pratik bir etkisi olmadığı saptanmıştır. Bacak kası inceltmede mikronörotomi hızlı ve pratik bir işlem olarak öne çıkıyor. İşlemden sonra günlük yaşama dönüş çok hızlıdır. Baldırda kontur bozukluğu olmaz.