Superdry teknik

superdry-teknik

 Superdry  teknik kansız bir şekilde, doku altına herhangi bir kimyasal  solusyon vermeksizin yağ hücrelerini olabildiğince sağlam bir şekilde alınmasını sağlar. Teknikte bacak bölgesi yağ dokusunda kansız bir ortam elde edilir. Özellikle bacak bölgesi ve ayakbileği yağ tabakası tek katlı olduğundan özenli ve hassas bir yağ alma işlemi gerekir. İşlem sırasında dokuda şişme olmaz. ( Not: İşlem bittikten sonra iyileşme seyrinde normal şişme olur.)  Bu durum hekime sonucu değerlendirme şansı verir. Karşı bacakla karşılaştırarak, simetriyi sağlama da oldukça yararlıdır. Kanama olmaması nedeniyle özellikle lipödem gibi büyük miktarlarda yağın alınacağı durumlarda güvenliği sağlar. İşlem sırasında toplar damarlarda kan akışı olmadığına göre yağ emboli riski olmadığı varsayılır.

Alternatif yöntemlerden liposuction , vaser liposuction ve  lazer liposuction sayılabilir. Ancak bu yöntemlerde şişmiş ve kanlı doku ortamında simetriyi sağlamak çok daha zordur. Son iki yöntemde ısı hasarı riski bulunur.

Bu teknikle alınan yağ hücrelerinin canlılık oranının daha yüksek olduğu histolojik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu nedenle teknik hastanın bedenini şekillendirme de ya da yüz gençleştirmede de kullanılabilir. Günümüzde genellikle sadece yağ alma işlemi değil, alınan yağın başka bölgelerde ( meme, yüz gibi ) kullanımı modern bir yaklaşımdır.  İstenirse bu yağlar laboratuvar ortamında saklanabilir. Klasik liposuctionla elde edilmiş yağlarda hasarlı hücre sayısı çok fazladır. .

Pıhtılaşma bozukluğu olanlar ve özellikle ödemin eşlik ettiği ciddi damar hastalıkları olan hastalar için liposuction yapılmaz. Bu kural superdry teknik içinde geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.