Bacak botoksu

 

Kalın bacak ve ayak bilekleri bayanlar için önemli sıkıntı nedenlerinden birisi. Etek giymede kısıtlanma yanında, ayakkabı ve çizme kullanımında sıkıntı, plaj ve deniz mevsiminde sorunlu bölgeleri saklama stresine gerek olmada artık inceltme mümkün.

Kalın bacak ve ayakbileği inceltmenin iki yolu var. Birincisi yağların alınması, ikincisi kasların inceltilmesi. Yağların alınmasında özellikle superdry teknik kansız bir şekilde saf yağ alınmasını sağlayarak kalıcı incelme şansı verir.

Kalın bacakların  en önemli nedeni yağ olsa da bazen baldır kasları da önemli derecede kalınlık  nedenidir.  Bu durumda yağ dokusunun alınması incelme sağlasa da kasın kalınlığını da azaltmadan   tatmin edici bir inceltme elde edilemez.  Bu kaslar özellikle de baldır kalınlığına neden oluken kalın bacak sorununu arttırır.  Bu arada bölgesel sert kitleler halinde erkeksi bir bacak konturu ortaya çıkartırlar ki bu ayrı bir sorundur.  Bazen baldır kasının birisi aşırı hacim artışı gösterir. Bu durum ise çarpık ya da asimetrik bacaklara  neden olur. Bileğe doğru ise kas hacmi kaybolur yerine kirişler alır.  Kasları hafif-orta derecede geçici inceltmenin en kolay yolu bacak botoksu . Kasların kalın olan noktalarına bacağa şekil verecek şekilde. yapılan botoks enjeksiyonları ile kasın hacmi azalmaya başlar. Buradaki yansıma daha çok bacağın yumuşak hatlara kavuşması ve erkeksi geometriden kurtulmasıdır.

Ancak kalıcı ve daha radikal bir sonuç isteniyorsa yeni bazı yöntemlere başvurmak gerekli. Bunlar mikronörotomi ile kas iptali ya da kas traşlaması olarak söylenebilir.

Bazı durumlarda kalın bacak çarpık ya da parantez bacak ile birlikte olur.   Bacak yağlarının alınması ya da kas işlemleri ile bacak şekillendirme yapmak ta mümkün.

Bacak inceltme de bacak botoksunun   hızlı ve basit bir yöntem olduğu söylenebilir. Ancak etki geçici olup belirli aralıklar ile tekrarlanmalı. Kalıcı bacak kası inceltme öncesinde de test amaçlı olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.