Burun Ucu Lifting

Burun ucu lifting

 Burun ucu lifting
Burun ucu bazen yapısal bazen ise yaşlanmaya bağlı düşer. Burun estetiğinin en önemli noktalarından birisidir. Burnun görüntüsünü önemli ölçüde etkilerken nefes fonksiyonunu da daha iyi hale getirir. Yüzün merkezinde olması ve dudak ile ilişkisi nedeniyle bu bölgede yapılan değişiklikler yüze önemli artılar ekler. Özellikle parmak ucu ile burun ucunu kaldıran ve bu görüntüden hoşnut olan kişiler için çok uygun bir işlemdir.
Burun ucu yaş arttıkça düşer. Burun ucu kıkırdaklarının zayıflaması yanında diş kayıpları ve üst çene kemiği zayıflıkları bu düşmede etkili olur. Bu nedenle burun ucu düşüklüğü yaşlı yüzün özellikleri arasında yer alır.
Çoğu kişi burun ameliyatından çekinir. Morarmalar, burun alçısı, tampon, yüzde değişiklikler ve çıkabilecek sorunlar bunda etkilidir.  Burun ucu lifting lokal anestezi altında tek burun deliği içinden yapılan ve kalıcılığı olan bir işlem olarak giderek popüler oluyor. İşlem sırasında burun ucu daha zarif hale getirmekte mümkün. İşlem sonrası kişinin günlük yaşantısına devam etmesi de söz konusu. Görünen bir dikiş yoktur. Tek burun deliğinde içeride olan dikişler bir süre sonra erir. Çoğu zaman pansuman bile yapılmaz bazen burun ucuna bant yapıştırılır. İşlem CS askı olarak bilinen burun önünde bulunan kıkırdak ile septum adı verilen kıkırdak arasında ki bağlantı açısının değiştirilmesi prensibine dayanır.  Burun ucu askılama yöntemine göre anatomik yapıları koruma, dikkate alma ve kalıcılık gibi artıları vardır.
İşlemin bu önemli avantajları yanında bir kaç küçük dezavantajı da vardır. Bazı aşırı düşük burunlarda yeterli gelmeyebilir, bu durum da ek işlemler gerekebilir. İşlemden bir süre sonra biraz daha kalkık istenme durumunda kolayca rötuş yapılabilir.