Kök hücre ile göz altı ışık dolgusu

Kök hücre ile göz altı ışık dolgusu ve  rakun gözler

Gozaltiisikdolgusu

Kök hücre ile göz altı dokularını gençleştirme ve rengini açmak mümkün…

Gözler aynı zamanda yüzün anlamının oluştuğu temel bölgedir. Kızgın, yorgun ve üzgün  duygular bu bölgeden çıkar.

Rakun göz ya da panda göz olarak da tanımlanan göz çevresi koyulukları sadece estetik değil, aynı zamanda sosyal bir sorun. Bu soruna  sahip olanlar sıklıkla,  “gece hiç uyumadın mı ? “ya da “çok yorgun görünüyorsun “  deneyimlerini yaşarlar.

Bu sorunun nedenleri çok çeşitlidir ve tedavi tamamen bunlara dayalıdır.  Alerji, deri esnekliğinin kaybı, deri fazlalığı, damarlar, pigment maddeleri, ultraviolet ve hacim kaybı temel nedenlerdir. Bu kadar nedeni olan sorunun da tedavisi farklıdır.

Kök hücre ile göz altı ışık dolgusu  hacim kaybını gidermesi yanında elastin ve kollajen üretimini arttırması gibi nedenlerle  rakun gözlerin tedavisinde etkilidir.  İşlem güvenilirlik ve kalıcılık açısından da önemli avantajlar sunar.   Bu tür uygulamalar için en iyi kaynak kök hücredir. Kulak arkası kök hücre ise  daha sonra kaz ayaklar için yardımcı olabilir.

Bu uygulama da  tek başına bütün sorunları çözmez. Peeling, lazer  ve  hatta botoks gibi yöntemlerle kombine edilir.

Bu işlem PRP olarak bilinen yöntemden farklıdır. Bazı yerlerde kök hücre olarak bahsedilen PRP nin etken maddesi trombosittir ve kök hücre ile karıştırılmaması gereklidir.

Hyaluronik asit içeren sentetik ışık dolguları da kısmen ve geçici çözümler sunar.  Ancak fazla miktarda yapılamaz. Bu tür ışık dolgularının artısı ise işlemin hızlı bir şekilde yapılması ve  daha ekonomik olmalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.