Superdry Teknik İle Bacak İnceltme

Yazar: admin

Superdry teknik

Bacak-inceltme, süper dry teknik


Kansız bir şekilde, doku altına  kimyasal madde vermeksizin yağ hücrelerinin oldukça sağlam bir şekilde alınmasını sağlarken  ayakbileği ve bacak inceltme ve şekillendirmede kullanılır. Superdry teknikte bacak bölgesi yağ dokusunda kansız bir ortam elde edilir. Özellikle bacak bölgesi ve ayakbileği yağ tabakası tek katlı olduğundan özenli ve hassas bir yağ alma işlemi gerekir. İşlem sırasında dokuda şişme olmaz. Bu durum hekime sonucu değerlendirme şansı verir. Karşı bacakla karşılaştırarak, simetriyi sağlama da oldukça yararlıdır.

İşlem dikiş gerektirmez ve 2- 2.5 mm lik ince kanüller ile yapılır.  İşlem sonrası aynı gün ya da alt-üst bacak birlikte yapılmış ise bir gece hastaneden yatılır. İşlem sonrası korse yerine kompresif çoraplar giyilir. İşlem sonrası sonucun %50 si görülür. Ödemin geçmesi ve dokuların sıkılaşması ile 3 ay sonra %80 bir yıl sonra ise final sonuç.


Bu teknikle alınan yağ hücrelerinin canlılık oranının daha yüksek olduğu histolojik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu nedenle teknik hastanın bedenini şekillendirme de ya da yüz gençleştirmede de kullanılabilir. Sadece yağ alma değil eksik yerlere de yağ verme günümüz modern estetik cerrahisinin önemli ilkeleri arasındadır.Klasik liposuctionla elde edilmiş yağlarda hasarlı hücre sayısı çok fazladır. .

Karacalar A. ve ark.Liposuction of the kneecap area under tourniquet: A superdry procedure. Aesth Plast Surg. 1998: 22,408-411.